خانه خود را به طور حرفه ای روشن کنید

سالار لطفی سه شنبه 27 آبان 1399 - 17:16
خانه خود را به طور حرفه ای روشن کنید
ما در این مقاله سعی داشتیم چند تا تکتیک کوچک برای روشنایی و نورپردازی خانه ها بیان کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تقریباً هر اتاقی را می توان با نورپردازی بر اساس ویژگی های زیبایی شناختی و نقاط کور به یک فضای زیبا تبدیل کرد. بهترین روش برای کاهش سایه ها، برجسته سازی بافت ها و جلب توجه فقط به مناطقی که دل خواهتان هستند استفاده از تکنیکی به نام لایه سازی است.

 

با افزایش در دسترس بودن و سبک های جدید و بروز برای روشنایی لامپ های ال ای دی (LED)، که امن تر، محکم تر و با دوام تر از لامپ های فلورسنت فشرده (کم مصرف ( CFL هستند، این لامپ ها  به سرعت در حال تبدیل شدن به یک منبع روشنایی برای همه مناطق خانه هستند. این بدان معناست که ال ای دی ها(LED)  یک منبع نور کارآمد و موثر برای لایه بندی هستند.

 

روشنایی لایه ای معمولاً سه حالت دارد: نورپردازی کلی و استاندارد، نورپردازی تزئینی، نورپردازی برای شرایط و وظایف خاص.

پخش گسترده نور معمولاً توسط نور سقفی برای روشنایی عمومی در خانه انجام می شود. روش تزئینی می تواند استفاده از قلاب های چوبی و یا چراغ رومیزی باشد. برای کارهای خاص نیز، آویزها یا نور زیر کابینت چند نمونه از نورپردازی های مناسب هستند است.

با استفاده از نورپردازی صحیح فضای مناسبی ایجاد کنید.

ثابت بودن شیوه ی روشنایی به شما این اطمینان را می دهد که شما در محیط زندگی خود احساس خوبی داشته باشید. برای اطمینان از اینکه از یک اتاق لذت می برید، نورپردازی باید ساده و راحت باشد و چشم ها نیز در فضای اتاق اذیت نشوند. این روش معمولاً به شیوه ی روشنایی استاندارد و محیطی اتفاق می افتد. برای تکمیل روشنایی همه منظوره، به طور سنتی در لایه های بعدی از شیوه نورپردازی تزئینی و  چراغ های ال ای دی استفاده می شود. استفاده از چراغ های ال ای دی (LED) معمولاً رایج ترین شیوه است و بیش ترین کاربرد را دارد.

 

به عنوان مثال، غالباً از نورپردازی نواری برای شیوه تزئینی استفاده می شود تا منطقه روشن را بتوان به راحتی از نظر اندازه، رنگ یا جهت تنظیم کرد. برخی از انواع جدید روشنایی مسیر ال ای دی (LED) را می توان برای تغییر رنگ یا اندازه پرتو نور با دست تنظیم کرد و حتی انواع مختلفی با سیستم تنظیم داخلی نیز وجود دارد که می توانند توسط کنترل از راه دور یا برنامه تلفن همراه کار کنند.

آیا می توان از چراغ های ال ای دی (LED) در حمام استفاده کرد؟

افزودن چراغ های قوطی LED ایده بسیار خوبی است. لامپ های LED خود را حتماً از بین رنگ های گرم انتخاب کنید. LED ها در گزینه های مختلف دمای رنگ: 2700کلوین، 3000کلوین، 3500کلوین و 4000کلوین موجود هستند. برای به دست آوردن همان رنگ گرم همانند رنگ روشنایی رشته ای ، 2700کلوین را انتخاب کنید. شاید لازم باشد نورگیرهای خود را با نوعی که می تواند LED های شما را کم نور کند جایگزین کنید.

برای اطلاع از محصولات روشنایی داخلی شمیم مارکت کلیک کنید.

نظرات


    لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
    اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید